• Historie a současnost Stiga hokeje

Stigem HjelmquistemStiga je tradiční švédská značka, se kterou se můžete setkat na stolních hokejích, sněhových bobech, vybavení pro stolní tenis, ale třeba i travních sekačkách a traktůrcích. Vlastní firma byla založena již v roce 1934 panem Stigem Hjelmquistem.

První Stiga hokej byl vyroben v roce 1957.

 

První hokejMěl obdélníkový tvar a plechové figurky. V průběhu let došlo k mnoha vylepšením a dnes je převládajícím materiálem trvanlivý plast.Za 60 let se po celém světě prodalo více jak 5 milionů kusů této hry. V čem spočívá její oblíbenost? Důvodů je několik. Za prvé každý může hrát proti komukoliv, bez ohledu na věk či pohlaví. Můžete hrát jenom pro zábavu s dětmi a kamarády, nebo natrénovat a zúčastňovat se opravdových sportovních turnajů. A v neposlední řadě si můžete vybrat jakýkoli tým, kterému fandíte, a zahrát si v jeho dresech.

V roce 2017 je to přesně 60 let co se Stiga hokeje vyrábějí.

Stiga hokej není jenom hra, na které vyrostly již tři generace kluků a holek, ale i sportovní disciplína. Od začátku osmdesátých let se po celém světě pravidelně pořádají mezinárodní turnaje, které vrcholí každé dva roky mistrovstvím světa. Nás může těšit fakt, že čeští reprezentanti patří k absolutní světové špičce.

V současné době je výroba Stiga hokejů v majetku švédské firmy STIGA Sports AB.

Distribuci na českém a slovenském trhu má na starosti firma V2 hokej s.r.o.